بوئینگ باید خسارت دهد

به گزارش ایسنا، از آنجاکه دو فروند هواپیمای مدل بوئینگ ۷۳۷ مکس درون چند ماه اخیر بدون هیچ دلیل فاش و مشخصی هبوط کرده و تمامی سرنشینان آن نیز کشته شده و از بین رفته اند، بسیاری از کشورها و ایرلاین های جهان تصعید و فعالیت این مدل خاص از هواپیما را ممنوع اعلام کرده و یا بوسیله حالت تعلیق در آورده اند.

کارشناسان و تحلیلگران فعال درون مملکت هوانوردی پیش تر نیز برآورد و اعلام کرده بودند که بسیاری از ایرلاین هایی که درون حال حاضر میزبان این نوع خاص از جت هستند، در صورتی که زمین گیر شدن بوئینگ ۷۳۷ مکس بوسیله طول بیانجامد، درگیر ضرر و زیان های گسترده و خسارات مالی جبران ناپذیری خواهند شد چراکه ایرلاین ها تعداد زیادی از این هواپیماها را در اختیار داشته اما قادر به حرکت و تصعید آنها نخواهند وجود و فاش نیست که زمین انسداد شدن آنها تا چه زمانی به طول بیانجامد.

زمان حال کنار بنیان گزارش رویترز، سه شرکت هواپیمایی چینی از بوئینگ برای زمین گیر شدن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ بعد از کاستی دو فروند از آن به عارض پیاپی طلب خسارت کرده اند چراکه این مساله درون ماه های اخیر تاکنون موجب شده است که پروازهای زیادی لغو شود.

بیشتر از دو ماه پیش بود که دومین هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ تنها ۱۳ دقیقه سپس از بلند شدن از زمین که به نایروبی، پایتخت کنیا تو حال پرواز بود، کاستی کرد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند. این دومین وقوع مرگباری وجود که دقیقاً به فاصله چند ماه، برای این هواپیمای جدید و پیشرفته موافقت می افتاد. سپس از این اتفاق، تمامی ایرلاین های دنیا تصمیم گرفتند که به ادامه فعالیت این جنس خاص از هواپیما آخر دهند و به طور موقت پرواز آن را بوسیله حالت تعلیق دربیاورند. هنوز حزن با این که بسیاری از شرکت های هواپیمایی داخل گیتی تعداد یدکی از این هواپیما را تو خطوط فعال خویشتن در اختیار دارند، بوئینگ ۷۳۷ مکس زمین گیر شده است.

لازم به ذکر است که غصه حالا ۳۸۷ فروند هواپیمای بوئینگ تو فرودگاه های سراسر گیتی زمین گیر شده و تا شناسایی ثانوی مجوز پرواز نخواهند داشت که از این تعداد جوان بر ۱۰۰ فروند از آن بوسیله ایرلاین های چینی تعلق دارد.

غصه زمان با شرکت های هواپیمایی چینی، شرکت هواپیمایی ملی ترکیه، ترکیش ایرلاینز ، غصه اعلام کرده است که بوئینگ باید بخاطر زمین گیر شدن هواپیمای ۷۳۷ مکس بوسیله ایرلاین های متضرر مربوطه ضرر و غرامت صیقلی کند.

انتهای پیام