استراحت است افزایش ۲۰ درصدی سهم مدخل مسکن از تسهیلات بانکی را داشته باشیم

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (سه شنبه) با وزیر متد و شهرسازی، رئیس بانک مرکزی، مدیرعامل بانک مسکن، معاون خانه و بناء وزارت راه و شهرسازی رئیس بنیاد مسکن تنش اسلامی با محوریت وارسی وضعیت بازار ساختمانی رایزنی و گفت و گو کرد.

مهتر مجلس شورای اسلامی پس از حضور تو این نشست با بیان اینکه موضوع ساختمانی از مسائلی است که اغلب مردم با آن درگیر هستند، گفت: جوانان و زوجین بوسیله ساختمان نیاز شدید دارند و براساس برآورد مسئولان سالانه به میلیون خانه نیاز داریم که قدری از نیاز مربوط به روستاها است و بخشی شهرها است.

وی ادامه داد: داخل کنفرانس امروز مقرر شد در مواردی که برای روستاها زمینه نیاز بناء وجود دارد و شرایط اقتضا می کند به افراد تسهیلات بیشتری داده شود تا بتوانند مسکن تهیه کنند و یا بافت بطرف خانه توسعه یابد البته نیاز است بنیاد مسکن طرحی را زننده پر حرارت تدوین کند تا با افزایش جمعیت روستاها مشکل خانه نداشته باشیم.

لاریجانی یادآور شد: همچنین برای شهرهای کوچک و متوسط اگر طالع در داخل شهرها زمینی دارد که بتواند در اختیار سازندگان استراحت دهد با هدف اینکه زمین را از حالت بورس بازی بیرون کنیم و قیمت مسکن را کاهش دهیم را باید در اولویت صبر قسط و یا تسهیلاتی که شهرهای کوچک اقتضا می نرم و باید بخاطر زوجین ابتکاری ازدواج کرده تسهیلاتی فراهم شود تا بها خانه برای آن ها کم قیمت طولانی شود و نسبت بوسیله ساخت مسکن رفتار کنند تا ارزش بالای زمین فشاری بوسیله آنها خبردار نکند. 

مهتر قوه مقننه کشورمان افزود: در شهرهای مبصر بوسیله صورت شهرک های اقماری این فرمان  عمل می شود و از نکات مطروحه در نشست امروز این بود که شورای پول و اعتبار، سهم وام بناء را برای شهرهای بزرگ، متوسط و روستاها تکثیر داد و این شلنگ بسیار مثبتی است.

مهتر مجلس شورای اسلامی، با اشعار اینکه رئیس بانک مرکزی تلاش کردند سهم کلی تسهیلات بانکی را برای بسرنوشت شوم دچار کردن ساختمان به حدود 20 درصد برسانند که کمک بزرگی به افزایش ظرفیت سازندگان است، گفت: نیز داخل کنفرانس امروز مقرر شد کمیسیون عمران کلکسیون بحث های امروز در مورد مسکن روستایی و شهری را پیگیری کند تا به نتیجه برسد و به طور کمیت تحقق این پروگرام ها تاکیداتی که مقام معظم رهبری اخیرا در تک فعال شدن حصه ساختمان داشتند را اجرایی می بطی ء البته مداومت می کنیم که رادیو، تلویزیون و رسانه ها باید پهلو روی این تصمیمات جدید وسیله ها در حوزه مسکن مانور بیشتری دهند تا جوانان و آدم درون روستاها و شهرها مفروضات کم قیمت را تصرف تا بتوانند از ظرفیت ها استفاده کنند.

لاریجانی ادامه رحم: اطلاع رسانی رادیو و تلویزیون چه درون سطح ملی و استانی باید اضافه یابد تا آدم چه تو روستاها و شهرها اطلاعات لازم را داشته باشند و از بستر فراهم شده به خوبی استفاده کنند.

انتهای پیام